Tööpõhimõte

Porimattide puhastus masinas toimub vee ning harjastega rullikute abil. Mattide kuivatamiseks kasutab Was-Mat Standard mudel spetsiaalseid käsnadega rulle. Wash-Mat VacuPlus mudel, kasutatab mattide puhastamiseks ja kuivatamiseks vaakumtehnoloogiat.

Selliste puhastusviiside tõttu on Wash-Mat masinad väga keskkonnasõbralikud. Puhastusprotsessis ei kasutata keemilisi puhastusvahendeid ning seetõttu võib kasutatud vee äravoolu juhtida tavalisse kanalisatsiooni. Wash-Mat masinatel on kaks erinevat puhastusprogrammi -üks veluurmattide ja teine kummist porimattide puhastamiseks.

Vaatamata lihtsale tööpõhimõttele suudab Wash-Mat masin eemaldada mattidelt kuni 95% mustusest. See on väga hea tulemus, sest mattide kloppimisel eraldub u 60% mustusest ning tolmuimeja suudab eemaldada ainult 35% mustusest.

Masina paigaldamiseks on vajalik ühendada masin vee- ning elektrivõrku ning masin häälestada. Masina ühendamine kanalisatsioonitorustikuga ei ole otseselt vajalik, piisab, kui juhtida masina äravoolutoru sademevee äravoolu. Masin võib asuda väljas, tankla või pesula territooriumil või ka siseruumides. Sõltuvalt sellest, kas masin on mõeldud ja seadistatud iseteeninduslikuks kasutamiseks autojuhtide poolt või kasutab masinat pesula töötaja. Mõlemal juhul on oluline on, et vee- ja elektrivõrgu ühendused oleksid masina asukoha läheduses. Masin on väga kergesti teisaldatav. Vajadusel võib selle veeretada siseruumi hoiule kasvõi igal öösel. Masin tekitab töötamisel müra. Seega ei sobi ta kasutamiseks kontoriruumides või müügisaalides.